پرینت
دایره المعارف های تخصصی

 دایره المعارف تخصصی

 توضیحات

    دایره المعارف زمین یک مرجع الکترونیکی درباره زمین ، محیطهای طبیعی آن و تعامل آن محیطها با جامعه می باشد. این دایره المعارف به عنوان مجموعه ای رایگان از مقالات قابل جستجو توصیف می گردد که توسط کارشناسان مورد تأیید نوشته می شوند. چارچوب فناوری دایره المعارف زمین ویرایشی از رسانه ویکی می باشد. این دایره المعارف تا 30 نوامبر سال 2010 دارای 7678 مقاله بوده است.

 

  دایره المعارف استروناتیکا یک وب سایت مرجع درباره سفر فضایی می باشد. شامل اطلاعاتی درباره کشورهایی می باشد که دارای برنامه پژوهشی فعال در زمینه راکت می باشند.
   جهان علوم که به عنوان جهان علوم اریک ویشتاین معروف است شامل بیش از 4000 مدخل در زمینه های علوم شامل ستاره شناسی، شیمی، فیزیک و نیز زندگینامه های بسیاری از دانشمندان می باشد.
   مدسایکلوپدیا ویرایش آنلاین کاملی  از دایره المعارف تصویربرداری پزشکی است که شامل بیش از 18000 کلیدواژه بطور کامل توضیح داده شده به همراه بیش از 10000 تصویر می باشد. این وی سایت حاوی کتابهای درسی در زمینه تصویربرداری پزشکی ، واژه نامه تصویربرداری گسترش یافته مراقبتهای سلامتی جنرال الکتریک، موارد بالینی برای اهداف آموزشی و نیز محتواهایی از دیگر منابع مورد تأیید می باشد.

 ریدیوپدیا منبع وب آموزشی رادیولوژی مبتنی بر ویکی همراه با مقالات مرجع، تصاویر رادیولوژی و موارد بیماری می باشد. هم اکنون یکی از بزرگترین منابع رادیولوژی دردسترس بصورت رایگان در جهان با حداقل 7000 مورد بیماری  و بیش از 4000 مقاله همکاری شده بصورت جمعی در زمینه رادیولوژی می باشد.
   یک مرجع پزشکی می باشد که بر مبنای فرمت ویکی است که توسط متخصصین پزشکی و کارشناسان غیر پزشکی مدعو نوشته می شود.
   مدپدیا یک پروژه گروهی با هدف خلق دایره المعارف آنلاین پزشکی مبتنی بر ویکی با دسترسی باز می باشد که با همکاری دانشکده پزشکی هاروارد، دانشکده پزشکی استنفورد ، دانشکده بهداشت عمومی برکلی ، دانشکده پزشکی میشیگان  و سرویس سلامت ملی انگلستان تدوین می گردد.
   دایره المعارف زندگی یک دایره المعارف گروهی آنلاین است که هدفش مستند نمودن 1.9 میلیون نوع موجود زنده برای علوم می باشد.
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.