پرینت
ابرموتورهای کاوش

موتور کاوش

توضیحات

سایت ابرجستجوی مشهوری است که متعلق به  InfoSpace می باشد و جستجو را به فهرستی سفارشی از موتورهای کاوش، راهنماها و سایتهای جستجوی تخصصی می فرستد، سپس نتایج را ازهر موتور جستجو به طور مجزا نمایش می دهد  .

یکی   از قدیمیترین سرویسهای ابرجستجو می باشد که در سال 1995 در دانشگاه واشنگتن شروع به کار کرد این موتور جستجو در فوریه سال 1997 توسطInfoSpace ، فراهم آورنده محتوای آنلاین خریداری گردید. این سرویس جستجو مبتنی بر پایگاه داده موتورهای کاوش دیگر مانند Yahoo، Google، Bing و Ask می باشد.

 این ابر موتور کاوش، نتایج را از موتورهای کاوش مشهوری مانند Yahoo، Google، Bing و Ask استخراج می نماید.

در سال 1996 Mamma.com یکی از قدیمیترین ابرموتورهای کاوش بر روی وب تأسیس گردید. Mamma در انواع مختلفی از خزنده ها، راهنماها و سایتهای جستجوی تخصصی جستجو می نماید.

ابرموتور جستجویی با امکان پیش نمایش thumbnail و ابزاری تخصصی برای جستجوی اخبار، تصاویر، محصولات و... می باشد.

این ابر موتورکاوش نه تنها پاسخهای مرتبط با اصطلاح جستجو را از موتورهای کاوش را بازیابی می کند بلکه همچنین بطور اتوماتیک صفحات را به گروههایی طبقه بندی می نماید.

در موتورهای کاوش بزرگ جستجو می نماید. با استفاده از ویژگی SiteSnaps فرد می تواند پیش نمایش هر صفحه در نتایج جستجو و واژگان جستجوی ظاهر شده در هر کجای مدرک را ببیند.

در موتورهای کاوش مطرح بطور همزمان جستجو می نماید و دارای ویژگیهای سرویس ارائه URL ، رتبه بندی URL و تولید ابرچسب می باشد.

دارای امکان جستجو، پیشگیری از تقلب، سرویس تأیید داده به متخصصین در خدمات مالی، مجموعه ها، بیمه و دیگر صنایع می باشد.

دارای امکان جستجوی همزمان در موتورهای کاوش متعدد از یک واسط می باشد.

راهنمایی از موتورهای جستجو و پایگاههای داده با موضوعات خاص بر روی وب می باشد.

این موتور نتایج را از 14 موتور جستجو و راهنماها شاملGoogle ، Ask Jeeves، Yahoo، Kanoodle، LookSmart، Overture و Open Directory فراهم می آورد. همچنین دارای امکان خرید، اخبار، جستجوی سمعی و بصری نیز می باشد.

 

تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.