پرینت
کتب فارسی

اسناد   و  مستندات ارایه شده در این مجموعه، بیانگر حماسه آفرینی ملت بزرگ ایران و کارگزاران نظام اسلامی برای صیانت از استقلال ملی و دفاع از حریم دستاوردهای دانش بشری است. در این میان، کوشش های خستگی ناپذیرسربازان این ملت در جبهة دیپلماسی و پیگیری مستمر برای تثبیت حق انکار ناپذیر ایرانیان از طریق مراجع معتبر جهانی از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی گواهی بر این مدعاست.

علی اکبر صالحی

جنبش عدم تعهد یک گروه از کشورهاست که خود را رسماَ فاقد هرگونه تعهد نسبت به هر بلوك قدرت می­دانند. تا سال 2012 جنبش شامل 120 عضو اصلی و 21 کشور ناظرمی باشد. این نهاد در سال 1961 تأسیس شد. هدف این سازمان تضمین استقلال ملی و حق حاکمیت، تمامیت و امنیت کشورهاي عضو جنبش عدم تعهد می­باشد. کشورهای جنبش عدم تعهد دو سوم اعضاي سازمان ملل متحد و 55 درصد جمعیت جهان را شامل می­شود.

 

 

 

 

در این کتاب با مباحث مهمی چون "روش های تولید برق"، "چگونگی کار نیروگاه های مختلف تولید برق"، "دلیل استفاده از اورانیوم به عنوان سوخت هسته ای"، "چرخه سوخت هسته ای"، "چگونگی شکافت هسته ای اورانیوم"، "سرنوشت پسماندهای پرتوزا"، "ایمنی نیروگاه" و ... آشنا خواهید شد. کشور ما در طی مدت کوتاهی که فعالیت های هسته ای را به صورت جدی پیگیری می کند، پیشرفت های چشمگیر و قابل ملاحظه ای داشته است. امیدواریم این کتاب برای شما کودک و نوجوان گرامی انگیزه ای شود تا با ادامه این مسیر، چشم انداز بالندگی و پیشرفت را برای ایران جاودان، بیش از پیش روشن سازید. 

 

 

 

 

 

 

تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.