پرینت
واژه نامه های تک زبانه

واژه نامه انگلیسی به انگلیسی

توضیحات

 

واژه نامه های آکسفورد دارای واژه نامه و اصطلاحنامه ها، جملات نمونه، قابلیت جستجوی پیشرفته و منابع زبان تخصصی برای نویسندگان و ویراستاران می باشد.

 

علاقه مندان زبان انگليسي از اين سايت براي جستجوي تمام متن ديكشنري بين المللي كمبريج استفاده نمايند. اين ديكشنري معاني مختلف يك كلمه در مدخل­هاي جداگانه مي­اورد بطوريكه يافتن معني درست كلمه را براي كاربر اسان مي­نمايد و در ضمن براي هريك نمونه هايي را ذكر مي­نمايد.

 

ویکشنری یک پروژه گروهی برای تولید واژه نامه چندزبانه با محتوای رایگان می باشد که هدفش توصیف تمام واژگان همه زبانها با استفاده از تعاریف و توصیفات به زبان انگلیسی می باشد. به مانند همتایش ویکیپدیا ، پروژه دایره المعارف، طراحی شده است که یک ویکی محسوب می شود که امکان ویرایش آن وجود دارد. این واژه نامه ماورای یک واژه نامه استاندارد رشد یافته است و اکنون دارای اصطلاحنامه ، فرهنگ عبارات، آمار زبان و پیوستهای جامع می باشد. همچنین علاوه بر تعریف واژگان برای درک بیشتر دارای ریشه ها، تلفظ ها، نقل قول های نمونه ، مترادفات، متضادها و ترجمه ها می باشد. هم اکنون دارای 2,906,190 مدخل می باشد.

 

يك ديكشنري چند زبانه كه امكان ترجمه كلمات  به زبانهاي انگليسي فرانسه، آلماني، اسپانيایی را فراهم مي­كند. این کمپانی آرایه متنوعی از محصولات چاپی و الکترونیکی را منتشر می کند. که شامل دیکشنری دانشگاهی مریام وبستر، ویرایش یازدهم –پرفروش ترین دیکشنری رومیزی آمریکا- سومین دیکشنری جدید و مشروح بین المللی.

 

این واژه نامه اصطلاحات متداول و اختصارات در زمینه موضوعی تجارت و صنعت نفت، انرژی، پتروشیمی،  هسته ای، گاز، ذغال سنگ و فلزات را پوشش می دهد.

 

این واژه نامه اصطلاحات متداول در زمینه چرخه سوخت هسته ای را پوشش می دهد.

 

این واژه نامه اصطلاحات متداول در زمینه چرخه سوخت هسته ای را پوشش می دهد.

 

تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.