پرینت
دایره المعارف های عمومی

 

 توضیحات

 دایره المعارف

 سیتیزندیم پروژه دایره المعارف رایگان مبتنی بر ویکی می باشد که در مارس 2007 به عنوان شاخه ای از ویکیپدیای انگلیسی شروع به کار کرد. هدف این پروژه بهبود مدل ویکیپدیا از طریق فراهم آوردن اعتبار بیشتر از طریق آوردن نام نویسندگان مقالات می باشد. تا جولای 2011 این دایره المعارف دارای 15920 مقاله بود که از بین آنها 155 مقاله دارای تأیید ویراستار بودند.  
 

دایره المعارف کلمبیا یک دایره المعارف رایگان آنلاین می باشد که دارای 50000 مدخل و بیش از 84000 ارجاع متقابل ابرمتن می باشد که دامنه وسیعی از موضوعات پژوهشی و مرجع را در بر می گیرد. این دایره المعارف یکی از کاملترین و روزآمدترین دایره المعارف های الکترونیکی می باشد.

 

دیجیتال یونیورس یک سرویس اطلاعاتی می باشد که در سال 2006 بنیان نهاده شد. هدف پروژه خلق "شبکه ای از پورتالهای طراحی شده برای فراهم آوری اطلاعات و خدمات با کیفیت برای عموم می باشدو کارشناسان موضوعی مسوؤل مرور و تأیید محتوا می باشند، مقاله نویسان شامل کارشناسان و عموم افراد می باشند.

  
 دایره المعارف بریتانیکا ،یک دایره المعارف دانش عمومی به زبان انگلیسی است که که توسط 100 ویراستار تمام وقت و بیش از 4000 مقاله نویس روزآمد می گردد. این دایره المعارف یکی از علمی ترین دایره المعارفها می باشد.  
 این دایره المعارف دارای هیأتی از دانش در حال گسترش است که در حال حاضر دارای هزاران مقاله به دقت گزینش شده می باشد.  
 دایره المعارف پروبرت شامل 110000 مدخل می باشد که بر اساس موضوع تنظیم شده اند. این دایره المعارف توسط انتشارات پروبرت نوشته و چاپ می گردد. قابلیت جستجوی این دایره المعارف به این صورت است که به جای آوردن فهرستی از نتایج، صفحاتی با متن تمام مقالات منطبق با جستجو بازیابی می گردد.  
 اسکالرپدیا دایره المعارف آنلاین به زبان انگلیسی مبتنی بر ویکی می باشد که دارای ویژگیهای مجلات آکادمیک آنلاین با دسترسی باز می باشد. مقالات اسکالرپدیا توسط نویسندگان خبره نوشته می شود و اسامی حقیقی و وابستگیهای سازمانی تمامی نویسندگان و ویراستاران مقاله فهرست می گردد. همچنین دارای مخزن آنلاین برای ذخیره مقالات می باشد که امکان استناد به مقالات به مانند مقالات مجله مجلات رسمی وجود دارد.  
 ویکیپدیا پروژه دایره المعارف چند زبانه مبتنی بر وب با محتوای رایگان می باشد که بر مبنای مدل قابلیت ویرایش باز می باشد. ویکیپدیا بصورت جمعی توسط داوطلبان گمنام اینترنتی نوشته می شود که به آنها دستمزدی پرداخت نمی شود. هر فردی با دسترسی به اینترنت می تواند برای ویکیپدیا مقاله بنویسد و یا مقالات آن را ویرایش نماید. در حال حاضر بیش از 82000 مقاله نویس فعال بر روی بیش از 19000000 مقاله به بیش از 270 زبان کار می نمایند و تاکنون بیش از 3،887،487 مقاله به زبان انگلیسی وجود دارد.  
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.